آموزش مراقبت های پس از درمان - جرمگیری

معرفی درمان

جرمی که روی دندان ها تشکیل می شود و به مرور زمان سبب التهاب و تورم لثه ها شده و موجب پوسیدگی دندان می شود. در این مرحله با کوچکترین تحریکی مثل مسواک زدن ,خونریزی لثه رخ می دهد. چنانچه جرمگیری صورت نگیرد, اثرات جبران ناپذیری بر روی لثه و دندان ها ایجاد می گردد و همچنین باعث تکثیر باکتری هایی می گردد که موجب بیماری های داخلی می شوند. جرمگیری یکی از درمان های مهم و ضروری دندانپزشکی می باشد که با استفاده از دستگاه مخصوص , جرم روی دندان و همچنین بین لثه ها برداشته شده و لثه دوباره به صورت طبیعی به رنگ صورتی و کاملا چسبیده به بافت استخوانی زیرین خود در می آید.برخلاف تصور عمومی در جرمگیری آسیبی به مینای دندان وارد نمی شود.

مراقبت ها و ملاحظات پس از درمان

1.دهان و دندان را با آب نمک ولرم و رقیق (یک لیوان آب ولرم و یک چهارم قاشق چایخوری نمک)حداقل دوتا سه بار در طول روز شستشو دهید.
2.اولین مسواک بعد از درمان با ملایمت زده شود.
3.مسواک زدن با روش صحیح انجام شود.
4.زمان مسواک زدن صحیح حداقل 2 الی 4 دقیقه می باشد.
5.استفاده از نخ دندان حداقل یک بار در روز الزامی است.
6.کنترل بهداشت دهان و دندان هر 9 ماه یکبار امری ضروری است.

عوارض احتمالی اقدامات لازم
خونابه طبیعی است. شستشو با آب نمک ولرم و رقیق یا سرم فیزیولوژیک
حساسیت دندان به سرما گرما و مواد شیرین بعد از چند روز از بین می رود. استفاده از خمیر دندان ضد حساسیت توصیه می گردد.
درد خفیف طبیعی است.

درباره ما

کلینیک دندانپزشکی خورشید واقع در غرب تهران در سال 1389 در راستای ارائه خدمات علمی و صادقانه دندانپزشکی به شهروندان محترم تاسیس شد. در طی این سالها، بیشترین اهتمام مدیریت این مجموعه، همکاری با دندانپزشکان مجرب متخصص و عمومی در رشته های مختلف تخصصی دندانپزشکی بوده است. شاید به جرات بتوان گفت که کاملترین تیم تخصصی دندانپزشکی در غرب و حتی در کل تهران در کلینیک ما به دور هم جمع شده و مشغول ارائه خدمات هستند. همکاری با بیمه های گوناگون، در راستای کمک به شهروندان عزیز و کاهش هزینه های درمان صورت گرفته است. تمام تلاش تیم ما، اعم از مدیریت، دندانپزشکان و پرسنل، انجام درمانهای علمی و با کیفیت و در نهایت رضایتمندی مراجعین عزیز میباشد. باشد که با دعای خیر این عزیزان در پیشگاه  پروردگار، سربلند باشیم.

تماس با ما

تهران – بزرگراه حکیم غرب – بعد از اشرفی اصفهانی – خیابان پیامبر مرکزی کوچه مطهری دست چپ حاشیه اتوبان پلاک 233

شنبه تا چهارشنبه: 20-8 و پنجشنبه ها 13-8

info@khorshiddental.ir